Latvijas Preses izdevēju asociācija sveic laikrakstu "Kurzemes Vārds" un "Latvijas Vēstnesis" ar 100!


Laikraksts "Kurzemes Vārds" ir tikai deviņas dienas jaunāks par Latvijas valsti. Tas dzimis Liepājā 1918.gada 27.novembrī un darbojies daudzu gadu garumā aprakstot pilsētas dzīvi. Padomju gados aizslēpies aiz nosaukuma "Komunists" pilsētas laikraksts piedzīvoja savu atdzimšanu kopš 1990.gada 13.aprīļa atkal atgūstot "Kurzemes Vārda" nosaukumu.
Gluži tāpat kā Liepājas vējš, jūra un dzintars arī "Kurzemes Vārds" ir kļuvis par pilsētas simbolu, bez kura liepājnieku dzīve vairs nemaz nav iedomājama un nu jau daudzus gadus vēstām arī par Liepājai tuvāko novadu aktualitātēm ar pilnu atbildību saucot sevi par vienu no lasītākajiem reģionālajiem laikrakstiem Latvijā, uzrunājot ap 70 tūkstošu lielu auditoriju.

Latvijas Republikas oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis" ir tikai pāris nedēļas jaunāks par Latvijas valsti. Proti, 2018. gadā aprit simts gadi kopš pirmā oficiālā izdevuma – “Pagaidu Valdības Vēstnesis” – iznākšanas 1918. gada 14. decembrī (lēmumu par tā izveidi Pagaidu valdība pieņēma tikai nedēļu iepriekš). Šis valsts un tiesiskās informācijas avots uzskatāms par mūsdienu oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” priekšteci. Šodien “Latvijas Vēstnesis” ir pieejams elektroniski un palīdz ikvienam uzzināt par savām tiesībām un pienākumiem. Apaļās jubilejas gaidās oficiālais izdevējs kopš 2017. gada rudens īsteno projektu "Vēstnesim100" - tematisko pasākumu un publikāciju ciklu.