Valsts valodas centrs jau otro gadu izsludina akciju “Latviešu valodas kvalitāte periodiskajā presē”


01.06.2017.

Valsts valodas centrs jau otro gadu izsludina akciju “Latviešu valodas kvalitāte periodiskajā presē”, kurā noteiks, izvērtēs un apbalvos periodiskās preses izdevumus, kuros lietota kvalitatīva latviešu valoda, kā arī sniegs pamatotus ieteikumus tās kvalitātes paaugstināšanai.

Akciju “Latviešu valodas kvalitāte periodiskajā presē” Valsts valodas centrs rīko sadarbībā ar Tieslietu ministriju, Kultūras ministriju un Latvijas Preses izdevēju asociāciju.
Ikviens interesents tiek aicināts ieteikt akcijas potenciālos kandidātus. Periodiskās preses izdevuma nosaukums un kontaktinformācija jāiesniedz centram, ziņas nosūtot uz e-pastu: info@vvc.gov.lv vai pa pastu uz adresi: Eksporta ielā 6, Rīgā, LV-1010. Detalizēta informācija par akciju un tās nolikums pieejams Valsts valodas centra mājaslapā.

Izvērtēti tiks periodiskās preses izdevumi, kuri izdoti laika posmā no 2017. gada 1. jūnija līdz 31. decembrim.

Akcijai dalībnieki var pieteikties paši, bet tos var ieteikt arī personas no visas Latvijas. Norādām, ka dalība akcijā ir brīvprātīga. Ja izdevējs piekrīt dalībai akcijā, tas abonē vai piegādā centram vismaz četrus secīgus sava izdevuma numurus. Izdevējs pats nosaka akcijas gada periodu, kura izdevumus abonēt vai piegādāt.

Akciju noslēdzot, Valsts valodas centrs aicinās visus akcijas dalībniekus piedalīties pieredzes apmaiņas darbnīcā “Laba valoda 2017”.

Valsts valodas centrs šogad ieviesis jaunu kategoriju – “citi”, kurā varēs ierindoties tie periodiskās preses izdevumi, kuri īsti neietilpa nevienā no esošajām kategorijām.

2016. gada akcijas laureāti
2016. gada akcijas laureāti – “Latgales Laiks”, “Auseklis”, “Zemgale”, “Saldus Zeme”, “Jurista Vārds”, “Ir”, “Kapitāls”, “Rīgas Laiks” un “Ievas Stāsti” –, kas atspoguļo un izceļ to bagātību, kas ir mūsu latviešu valoda un godina tos, kuri to uztur dzīvu.