Pašvaldības izdevumā "Jelgavas Vēstnesis" vairs nepublicēs maksas sludinājumus


29.12.2016.

No 2017.gada 1.janvāra pašvaldības izdevumā "Jelgavas Vēstnesis" vairs netiks publicēti maksas sludinājumi, šodien lēmusi Jelgavas dome.

Deputāti šodien par spēku zaudējušu atzinuši lēmumu "Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Zemgales info" maksas pakalpojumu apstiprināšana", kas noteica reklāmas, sludinājumu, baneru izvietošanas un izgatavošanas maksu pašvaldības izdevumā "Jelgavas Vēstnesis" un tā portālā.

"Lēmums par atteikšanos no maksas pakalpojumiem pieņemts, lai saskaņā ar Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm novērstu pretrunu starp pašvaldības izdevumu un privātajiem preses izdevumiem, kuri piedāvāto iespēju iedzīvotājiem publicēt savus sludinājumus traktēja kā darbību reklāmas jomā," aģentūru LETA informēja pašvaldības iestādes "Zemgales info" vadītājs Jānis Kovaļevskis.

Tāpat kā līdz šim "Jelgavas Vēstnesī" bez maksas tiks publicēti pašvaldības iestāžu sludinājumi un paziņojumi, darba sludinājumi, izglītības iestāžu paziņojumi par tādām izglītības programmām, kuras tiek finansētas vai līdzfinansētas no valsts vai pašvaldības budžeta. Tāpat tiks publicēti pašvaldības kapitālsabiedrību sludinājumi, kuri saistīti ar tādām sabiedriski nozīmīgām jomām kā kultūra, sports, sabiedriskais transports, veselības aprūpe, iedzīvotāju sociālā aizsardzība un komunālo pakalpojumu sniegšana.

2016.gadā par maksas pakalpojumu sniegšanu "Zemgales info" ieguvusi 17 000 eiro.

Jau ziņots, ka Kultūras ministrija Mediju politikas pamatnostādņu izstrādes gaitā konstatēja, ka Latvijā ir nostiprinājusies prakse valsts un pašvaldību iestādēm nodarboties ar mediju satura finansēšanu un mediju komercdarbību. Tādā veidā tiek samazināti potenciālie ieņēmumi no reklāmas privātajiem reģionālajiem medijiem, kas jau tā sarūkošā reģionu iedzīvotāju skaita un citu tirgus tendenču dēļ piedzīvo auditorijas skaita lejupslīdi.

Problēmu ir identificējuši arī reģionālo laikrakstu izdevēji un Latvijas Žurnālistu asociācija, pieprasot skaidru valsts politiku ar aizliegumu pašvaldībām izdot savus informatīvos izdevumus. Ekspertu darba grupa rosina sagatavot grozījumus likumā "Par pašvaldībām", kas paredzētu aizliegumu pašvaldību informatīvajos izdevumos izvietot trešo pušu komerciālus paziņojumus - reklāmas un sludinājumus.

Informācijas avots: Nozare.lv